Strona główna » 2011
X Jubileuszowy Festiwal Telemannowski

PLAKAT__Fest_Tel_2-4.12.2011

W dniach 2-4 grudnia 2011 roku w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Żarach odbędzie się X Jubileuszowy Festiwal Telemannowski. Festiwal będzie jednocześnie inaugurował obchody 35 - lecia PSM I stopnia w Żarach oraz 20 - lecia współpracy z Musikschule Weißwasser. Współorganizatorami festiwalu są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Urząd Miejski w Żarach.

Więcej…
 
Koncerty pt. Lato z Telemannem
Thumbnail image

Lato z Telemannem 2011 zakończone

Thumbnail imageW niedziele 24 lipca w pawilonie muzycznym w żarskim parku ostatni z cyklu koncertów zakończył  „Lato z Telemannem” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żary . Tym razem mieszkańcy wysłuchali „Trio z Forst” z solistą Dieter Gericke (baryton) oraz w drugiej części wieczoru „Miłosne perypetie Telemenna w 5 –ciu językach” w wykonaniu  Martiny Gowedik (Kanada) mezzosopran  z towarzyszeniem Trio arc-en-ciel.
Występ zakończono przepiękną arią  z opery Carmen  Bizeta
Koncert prowadziła Pani Ewa Monczak z Agencji Artystycznej Mozart Plus.

Więcej…
 
Lubuskie Perły w Koronie
Thumbnail image3 października podczas Światowego Dnia Turystyki Lubuska Regionalna Organizacja Turystyki „Lotur” przyznała nagrody dla najlepszych w II Lubuskim Rankingu Gmin Turystycznych. Spośród 40 gmin miejsko-wiejskich, z wyłączeniem Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. nasze miasto zajęło II miejsce. Kapituła, w skład której weszli przedstawiciele mediów oraz wyższych uczelni, doceniła na podstawie ankiet oraz wizyt w poszczególnych gminach walory turystyczne Żar. Natomiast „Ławeczka Telemanna” została uhonorowana tytułem „Perły w Koronie” plasując się w głosowaniu internatów na 8 miejscu spośród 10 nagrodzonych turystycznych atrakcji województwa lubuskiego.

Więcej…
 
Koncert Orkiestry z Żar i Weißwasser

Thumbnail image12 kwietnia 2011roku o godz. 17.00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej odbył się koncert Polsko-Niemieckiej Orkiestry Kameralnej uczniów szkół muzycznych z Żar i Weißwasser.

Oprócz orkiestry wystąpili  również soliści i zespoły kameralne z PSM Żary.

Przed koncertem zastępca Burmistrza Patryk Faliński, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej Waldemar Wolski oraz Dyrektor

Więcej…
 
Koncert „Bach i Telemann”
Thumbnail imageDnia 02 kwietnia 2011r. w Kościele Garnizonowym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żarach odbył się koncert Bach i Telemann w hołdzie Janowi Pawłowi II w 6 rocznicę śmierci.
Oprócz utworów Jana Sebastiana Bacha usłyszeliśmy utwór Georga Phillipa Telemanna związanego z miastem Żary. Koncert wykonała orkiestra Mitteldeutsche Barock Compagny z Eisenach, która gościła już po raz drugi w naszym mieście.

Więcej…
 


 

Żary - miasto Telemanna